Siła efektywnego zespołu

Tworzysz nowy zespół - "jesteście już razem na pokładzie" - chcesz osiągnąć jego wysoką efektywnośćWykorzystaj Insights Discovery tuż po stworzeniu nowego zespołu, szczególnie wśród ludzi, którzy się nie znają, a szybko muszą osiągać wspólne cele. Dzięki poznaniu swoich energii kolorystycznych pracownicy szybko odkryją, że różnią się od siebie - nauczą się ze sobą efektywnie komunikować, co zwiększy efektywność współpracy, zintegruje zespół, zapobieganie konfliktom oraz pozwoli świadomie wykorzystywać silne strony każdego członka zespołu. Podczas warsztatów szef zespołu nauczy się stylu myślenia i działania każdej osoby z zespołu i wzajemnie. Pominą dzięki temu błędy komunikacyjne. Szybciej osiągną wspólne cele!

NA CZELE ISTNIEJĄCEGO ZESPOŁU STAJE NOWY LIDERZmiana lidera często jest momentem przełomowym dla zespołu. Może powodować niepokój, tarcia i brak zrozumienia. Dzięki warsztatom Insights nowy lider zintegruje się z zespołem, ale również otrzyma proste narzędzie umożliwiające motywowanie poszczególnych członków zespołu, z uwzględnieniem ich indywidualnego stylu myślenia i działania. Pamiętaj, że to co motywuje jedną osobę, może być obojętne dla drugiej lub nawet ją zdemotywować!

Warunki zewnętrzne źle wpływają na kondycję i wyniki twojego zespołu Dzięki warsztatom Insights możesz wzmocnić zespół od środka oraz wprowadzić wewnętrzną komunikację na wyższy poziom - postaw na wspólny język oraz jasny i konstruktywny przekaz pozbawiony nadinterpretacji. Zmotywuj oraz zaangażuj zespół do osiągania ponadprzeciętnych wyników.

kolo insights

„Świat nie istnieje tylko takim jakim jest, ale także takim jakim go postrzegam”

Carl Gustav Jung

Czym jest Insights Discovery?

Insights Discovery to prosty i łatwy do przyswojenia model czterech energii kolorystycznych, który pomaga ludziom lepiej zrozumieć siebie oraz innych. Ich unikatowa kombinacja podkreśla naszą wyjątkowość. Energie kolorystyczne to cztery różne style funkcjonowania, pewne zbiory cech, które preferujemy w różnym stopniu:

Ognisty Czerwony

Ognista czerwona energia - jest zdecydowana, aktywna, wymagająca i ukierunkowana na cel i wynik. Lubi szybkie tempo działań, szybkie postępy oraz skuteczne działanie. Informuje wprost czego potrzebuje, bierze sprawy w swoje ręce oraz odpowiedzialność. Poprzeczkę stawia wysoko sobie, ale też innym.
To Twoja energia? - A może już masz kogoś przed oczami?

Słoneczny Żółty

Słoneczna żółta energia - jest spontaniczna i towarzyska. Lubi szybko działać, jednak nie sama, jak tlenu potrzebuje ludzi wokół. Stale szuka nowych możliwości i nawiązuje nowe kontakty. Roztacza swoje wizje i stara się przekonać do nich innych, w sposób bardzo inspirujący, nie wchodząc w szczegóły.
To Twoja energia? - A może już masz kogoś przed oczami?

Kojący Zielony

Kojąca zielona energia - jest ostrożna i wyrozumiała, dba o atmosferę i relacje międzyludzkie. Potrafi słuchać innych i okazywać cierpliwość, a jej domeną jest łagodzenie konfliktów. Jest nastawiona na współpracę, dobrą komunikację i uwzględnianie potrzeb drugiego człowieka. Lubi planować i systematycznie działać.
To Twoja energia? - A może już masz kogoś przed oczami?

Chłodny Niebieski

Chłodna niebieska energia - jest ostrożna i rozważna, na starcie obserwuje, zdobywa dane, a następnie działa w sposób przemyślany, czyli analizuje i planuje. Potrzebuje gruntownie zrozumieć, co bezpośrednio dotyczy tematu, którym ma się zająć. Zanim podejmie decyzję rozpatruje wszystkie za i przeciw.
To Twoja energia? - A może już masz kogoś przed oczami?

JAK WYGLĄDAJA PROCES WARSZTATÓW INSIGHTS?

KROK 1 - Indywidualny Profil Insights Discovery

Po wypełnieniu Kwestionariusza Preferencji, każdy uczestnik otrzymuje swój Indywidualny Profil Insights Discovery, dzięki któremu poznaje swój indywidualny styl funkcjonowania, sposób podejmowania decyzji, silne i słabe strony, wartości wnoszone do zespołu/firmy oraz bariery skutecznego porozumiewania się z innymi. Praca z profilem Insights Discovery daje również wskazówki dotyczące dalszego rozwoju oraz skutecznej komunikacji z innymi.

KROK 2 - Koło Zespołu Insights

Kolejnym etapem warsztatów jest skorzystanie z narzędzia Koło Zespołu. Uczestnicy odnajdą się na kole. Koło zespołu pokazuje jak nasze preferencje osobowościowe są postrzegane przez inne osoby. Członkowie zespołu dowiedzą się więcej o sobie nawzajem, co pozwoli uniknąć nieporozumień, poprawi efektywność współpracy i pomoże łatwiej osiągać wspólne cele.

KROK 3 - Weryfikacja efektywności narzędzia po warsztatach

Po warsztatach uczestnicy zaczną wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce, na przykład podczas spotkań z pracownikami. Wtedy zaczną pojawiać się wnioski, ale też nasuwać się pierwsze pytania. Miesiąc po warsztatach uczestnicy podzielą się spostrzeżeniami z trenerem Insights.

Pamiętaj, że prawdziwy przełom w Twojej firmie nastąpi, gdy wszyscy menedżerowie poznają swój profil Insights i będą mogli wzajemnie wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Wtedy Wasza komunikacja będzie konsekwentnie jasna i pełna szacunku. Wszyscy spójnie pójdziecie w jednym kierunku, jakim jest osiągnięcie celu firmy!

Logistyka warsztatu

⭘ Ustalamy dogodny termin.

⭘ Klient wybiera sposób i miejsce prowadzenia zajęć: online lub stacjonarnie (stacjonarnie zapewnia miejsce dla warsztatów).

⭘ Tydzień przed warsztatem, każdy uczestnik wypełnia kwestionariusz preferencji Insights (online).

⭘ Warsztat prowadzony jest w formie jednodniowej lub dwudniowej. 

  • Insights Discovery – siła efektywnego zespołu – start podróży z Insights (1 dzień).
  • Insights Discovery – siła efektywnego zespołu – start podróży z Insights + Insights Discovery – siła efektywnego zespołu – wejście na wyższy poziom Insights (2 dni).

⭘ Po miesiącu odbywa się tzw. „dogrywka” w formie online, z uzgodnionym z uczestnikami terminie – 1 h.

⭘ Wielkość grup – do 15 osób.

Zobacz co piszą o nas nasi klienci 🙂

Zapraszamy do fantastycznej zabawy Insights!
Uczestnicy warsztatów po poznaniu swoich energii kolorystycznych, mówią: To Powinno być, jako obowiązkowe BHP w firmie 🙂