Jak

nie
stracić

najlepszych ludzi

w biznesie i życiu?

Jesteś prezesem firmy, dyrektorem lub menedżerem zespołu. Chcesz znaleźć prosty sposób na przeciwdziałanie rotacji w zespołach i zaangażować w ten proces swoich menedżerów.

Odpowiadasz za obszar HR. Chcesz przeciwdziałać rotacji i zabezpieczyć kadrę zarządzającą przed utratą najlepszych ludzi w firmie.

To warsztat, którego nie zapomnisz!

Odkryjesz, dlaczego w życiu i pracy wygrywają Ci, którzy zapobiegają utracie ludzi i relacji, a nie "ratują tonącego okrętu".
Jeden z prezesów po warsztatach powiedział - "udział w tych warsztatach to prawdziwe must have dla każdego, kto ma dostęp do kontaktu z drugim człowiekiem"!

Czy możecie sobie pozwolić na błędy komunikacyjne i przepychanki słowne podczas spotkań, które dotyczą wspólnego celu?
A może możecie sobie pozwolić na brak skuteczności i niedowożenie terminów, bo brakuje rąk do pracy?

Play Video

„Możemy się ze sobą nie zgadzać ale
jednocześnie wszyscy możemy mieć rację”

Leonardo Da Vinci​

CELE WARSZTATU

Dlaczego ludzie odchodzą z firm

Poznacie 2 rodzajów konfliktów, które powodują utratę relacji, zaufania, a w konsekwencji utratę ludzi z firm - konflikt na poziomie interesów i konflikt na poziomie wartości.

Preferencje osobowości pracowników

Nauczycie się rozpoznawać style funkcjonowania innych osób w zespole, po to, aby komunikować się z nimi w sposób skuteczny, zrozumiały i motywujący. Ci, którzy Was nie rozumieli, nagle zaczną rozumieć Was przekaz!

Unikatowe predyspozycje i talenty pracowników

Poznacie naturalne predyspozycje i talenty swoich pracowników, dzięki temu będziecie mogli efektywniej przydzielać im zadania w zespole, ale też role w organizacji.

Model wartości pokoleniowej

Zrozumiecie wartości i motywację do działania osób z każdej grupy pokoleniowej, ale też wartości i motywację wynikającą z różnicy w sposobie mylenia i działania ludzi.

Komunikacja w zmianie, a rotacja

Poznacie różnice w projektowym sposobie myślenia ludzi - wizjonerski, strategiczny i analityczny, po to, aby skutecznie i zrozumiale komunikować pracownikom zmiany oraz nowe wyzwania. Celem tego obszaru ma być uniknięcie rotacji, w oparciu o niezrozumiały przekaz.

Instrukcja antyrotacyjna

Znalezienie instrukcji wspierającej zatrzymanie procesu fluktuacji w firmie w oparciu o narzędzia, które pojawiły się na warsztatach.
 • Model kolorów wg. preferencji Carla Gustava Junga.
 • Strategia Walta Disneya
 • Model Roberta Diltsa.
 • Model zasad Miltona Ericksona
 • Logistyka warsztatu

  ⭘ Ustalamy dogodny termin.

  ⭘  Klient wybiera sposób i miejsce prowadzenia zajęć: online lub stacjonarnie (stacjonarnie zapewnia miejsce dla warsztatów).

  ⭘ Warsztat prowadzony jest w formie jednodniowej (stacjonarnie) lub dwudniowej (online) – lącznie 8 h.

  ⭘ Po miesiącu odbywa się tzw. „dogrywka” w formie online, z uzgodnionym z uczestnikami terminie – 1 h.

  ⭘ Wielkość grup – do 15 osób.

  Zobacz co piszą o nas nasi klienci

  Zapraszamy Was do fantastycznej zabawy, podczas której zrozumiecie, jak duży macie wpływ na to, że ludzie będą chcieli pracować dla Waszej firmy, ale też dla Was 🙂